Saksı Modelleri

0
11074

Evlerimizi, bahçeleri şenlendiren çiçekler. Doğanın bizlere bir hediyesi yemyeşil yaprakları rengarenk görüntüleri ile bir başkadır çiçekler. Mis gibi kokuları enfes görüntüleriyle her biri bir mucizedir. Bulundukları her yaşam alanına canlılık katar neşe katar çiçekler. İş yerinde stresten uzaklaştırır, balkonlarda evlerimizi güzelleştirir çiçekler. İşte bu doğanın en güzellerine bir de saksı gerekmektedir. Bulundukları yere uygun çiçeğin doğasına uygun saksı modelleri gerekir. Saksı modelleri çiçeğin rahat büyüyebilmesi için köklerine veya büyüklüğüne uygun seçilmelidir. Böylece çiçeğe uygun bir yaşam alanı oluşturulacaktır. Saksı modellerini seçerken çiçeğin rahatlığı ön planda olmakla birlikte dekoratif açıdan da uygun modeller seçilmelidir. Öncelikle çiçeği koymak istediğiniz alanı belirleyin . Örneğin bu alan salon gibi kapalı bir alan olacaksa dekoratif bir saksı seçilmelidir.

 

 

    

Seramik saksılar ve tasarım ürünler daha uygun olacaktır. Plastik bahçe saksıları bulunduğu ortama uygun olmayacağından dekoratif açıdan da nahoş bir görüntü yaratacaktır. Büyük saksı modellerinin tercih edildiği salon dekorasyonunda kullanılan çiçeklerde genel yeşil otsu bitkiler oluyor. Bu bitkiler büyük ve yer kaplayan çiçekler olduğundan dekoratif açıdan da çok hoş bir görüntü oluşturuyor. Özellikle ofislerde veya kapı girişlerinde tercih edilen bu bitkilerin saksı modelleri de dikkat çekiyor. Büyük ağaç ve mermerimsi görüntüleri ve üzerine işlenen desenler ile çok modern ve şık duruyor. Balkon saksıları için de bir çok alternatif modeller var. Plastik modeller başta olmak üzere metal, seramik ve daha birçok seçenek var. Balkon kenarından sarkıtılmak isteniyorsa saksılar, buna uygun çengelli saksı modelleri üretilmekte. Metal ve plastik olmak üzere iki seçeneği olan bu saksıların kenarları işlemeli ve renkli seçenekleri dekoratif açıdan da çok hoş. Boy boy üretilen bu saksılar ile çiçekler daha güzel. Mutfak için özellikle bu yıl daha çok dikkat çeken bir saksı modeli de beyaz metal saksılar. Bu saksıların kenar kısımları sanki bir dantel edasında desenli üretiliyor. Renkli seçenekleri de var fakat en popüleri beyaz ve sade olanları diyebiliriz.

 

Önceki İçerikİlginç Ev Eşyaları
Sonraki İçerikKüvet Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.