Sallanan Sandalye

0
10126

Keyif mobilyalarından biri sallanan sandalye modelleri. Ülkemizde çok kullanılmayan bu güzel mobilya son yıllarda daha popüler olmaya başladı. Sallanan sandalye modelleri artık sadece yaşlılar için kullanılmıyor; annelerin kurtarıcısı da oldu bir yönde. Sallanan sandalye modellerinden bahsetmek istiyoruz öncelikle. İlk sallanan sandalye modelleri klasik bir görüntü oluştursa da en popüler model olma özelliğini halen devam ettiriyor. Oyma çerçevesi ve ayakları ile kullanılan kumaşın uyumu da gözlerden kaçmıyor. Daha çok ahşap üretilen bu hoş keyif mobilyasının yeni modelleri arasında puflu ve metal çerçeveli modelleri de tercih ediliyor. Birbirinden güzel renkleri ve modelleri ile alıcıya sunulan sallanan sandalyeler ayak kısmında verilen bir eğim sayesinde kolayca sallanıyor. İnsana keyif veren bu hoşluk daha çok veranda , yatak odası veya çalışma odalarında tercih ediliyor. Kimi zaman salonların da vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alan sallanan sandalyeler dekoratif açıdan da tarz sahiplerini kendine çekiyor.

 

 

    

İstenilen veya düşünülen her tarza rahatlıkla kombin edilebilen bu ürünün fiyatları da son derece uygun. Ebatına ve kullanılan malzemeye göre fiyatı artan bu güzel ürünün çok değişik modelleri de var. Koltuk şekline benzeyen bazı modelleri arasında da el işçiliği de dikkat çekiyor. Sallanan sandalyelerin bebek odaları için yoğun tercih nedenini ise elbette minik yavruların daha rahat uyuması ve bebek anne arasın da ki yoğun ilişkiyi kolaylaştırması elbette. Malum bebeklerin sallanarak uyutulması bir gelenek gibi. Bu da uykusuz geceleri ve yorgun anneleri de beraberinde getiriyor. Uzmanlara göre de annenin rahatını ve konforunu da amaçlayan sallanan sandalye modelleri gerçekten hem bebeğe hem de anneye kolaylık sağlıyor. Özel tasarımlar arasında yer alan anne-bebek sandalyelerinde bebeğin rahatça uyuyabilmesi içinde küçük bir alan ilave edilmiş. Sadece bebek odalarında değil evinizin her köşesinde rahatça kullanabilirsiniz sallanan sandalyeleri. Elinizde kitabınız veya kahveniz ile sallanan sandalye ile yine günün yorgunluğunu da üzerinizden atmanız hiç de zor değil. Sallanan sandalyelerin kaplamasında kullanılan bir çok malzeme arasında kumaş ve deri ürünler başta geliyor. Ayrıca şimdi daha geniş modelleri de üretiliyor.

Önceki İçerikPazar Arabası
Sonraki İçerikPimapen Nedir?
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.