Salon Dekorasyonu

0
4739
salon dekorasyonu

Evimizde en göz önünde olan yaşam alanı şüphesiz salonumuzdur.Kimi zaman misafirlerimizi ağırladığımız kimi zaman tv karşısında keyif yaptığımız evde en çok kullanılan alanlardan biridir salonlarımız. Salon dekorasyonunda öncelik oturma grupları akabinde tv üniteleridir.bazen bir konsolda bu gruba eşlik eder.İşte bu sebepten evimizin diğer yaşam alanlarına göre daha bir özeniriz salon dekorasyonu için. Merak edenler ve salonunu yeniden dekore etmek gibi bir fikri olanlar hadi buyrun Oturma grupları deyince şimdilerde alçak 1adet  üçlü 1adet  ikili ve 2 adet koltuktan oluşan gruplar akla geliyor hemen. Bu takımlar evinizin salonuna bir türlü yerleşmiyor. İşte bu tarz mobilya alımları yaptığımız yanlışlardan biri. Bu takım anlayışından çıkıp salonumuzun büyüklüğüne göre oturma grupları tercih edilmelidir. Örneğin  evinizin mimarisi köşe takımlara uygun ise  köşe oturma gruplarını tercih edebilirsiniz. Üstelik salonunuzda  daha derli toplu bir görüntüye sahip olacaktır.Yine altı sandıklı köşe mobilyaları da evinizdeki ıvır zıvırı kaldırmakta size yardımcı olur. Bir çok mobilya üreticisi de sandıklı köşe takımlar üzerine çok konforlu ve modern modeller üretmiştir. Eminim sizin salon dekorasonunuza da uygun bir köşe takımı mutlaka vardır.

    

Salon dekorasyonunda oturma gruplarından sonra tv üniteleri önemli bir yer tutmakta demiştik. Tv ünitelerinde duvar üniteli olanlar şu sıra çok moda.salonunuz büyükse bu tarz bir ünite kullanarak yine   salonunuzu dekore edebilirsiniz. Fakat salonum küçük diyenlere ise duvar üniteli tv konsollarına göre daha küçük ebatlarda  tv sehpaları da bulmak mümkün. Salonunuz da mobilya ve tv ünitesi seçimi dışında bir hareket kazandırmak  ta mümkün.Bunun için duvarlarınızdan birini salonunuzda kullandığınız renk kombinasyonuna zıt bir renkle boyayabilir veya  duvar sticker larını  kullanarak  salonunuza renk katabilirsiniz.Duvar sticker larında altarnatif  bir çok seçenek bulmak mümkün.örn.ayna  görüntüsünde olanlar.Renkli ve siyah beyaz renleriyle çeşit çeşit modelleriyle evinizi yine farklı bir havaya bürüyor. İstediğiniz ebat ve ölçülerde bulmanız da mümkün. Salon dekorasyonunda duvar kağıdı kullanmak istemeyenler için de ayrıca bir altarnatif seçenek olarak önümüze çıkıyor.

Önceki İçerikBanyo Dekorasyonu
Sonraki İçerikÇocuk Odası Dekorasyonu
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.