Sanatsal Çerçeve Modelleri

1
15389

Sanatın her dalı güzel ve özel elbette. Dekorasyona yansıyan kısmı ise daha bir ışıl ışıl kullanıldığı yaşam alanında. Bulunduğu her alanı güzelleştiren sanat eserlerinde sınır yok. Bu sanat eserleri kimi zaman bir mobilya kimi zaman da bir tablo olabiliyor. İçerik ve ürün ne olursa olsun adı üstünde sanat; bir emek söz konusu. Bir çok kişi tarafından bilinmeyen bir sanat ürününden bahsedeceğiz sizlere. Sanatsal çerçeve modellerinden. Makine çıkışı olmayan her biri bir yaratıcılık bir ruh hali içeren ve sonunda bir duygu işi olan sanatsal çerçeve modellerinden. Sanatsal çerçeveler birbirinden güzel model ve desenleri ile resimlerin, tabloların, aynaların ve daha bir çok şeyin çevresini güzelleştirmek amaçlı kullanılmakta. Sanatsal çerçeveler ahşap dahil bir çok malzemeden üretiliyor. Ahşap olan çerçeve modellerinde özgün oyma modellerin yanı sıra çiçeklerin de kullanılması dikkat çekiyor. Sanatsal çerçeve modellerinde renk ve model yelpazesi oldukça geniş.

 

 

    

Ağır işlemeli ve yaldızlı çerçeveler yağlı boya tablo modelleri için kullanılırken salon aynalarında ve boy aynalarında ise resmen ışıldıyor. Klasik salonların vazgeçilmezleri arasında yer alan varaklı ayna modelleri ve ahşap kalın çerçeveli tablolar ürünün sanatsal boyutunu bir kez daha vurguluyor adeta. Sanatsal çerçeve modelleri üzerine verdiğimiz örnekler elbette bunlar ile sınırlı değil. Özel bir işlem olarak uygulanabilen bu çalışmaların evlerin çerçeve kenarlarında ve yemek odalarında kullanıldığını buradan belirtmiş olalım. Sadece konsol üzerinde bulunan resimlerin çerçevesi olarak düşünülmemesi gereken bir sanatsal işlev sanatsal çerçeve modelleri. Sanatsal çerçevelerin fiyatları yapılan modele göre farklılık gösteriyor. Hazır olarak üretilen çerçeve modelleri de gayet güzel fakat her zaman belirtiğimiz gibi emeğin ve sanatın yeri çok farklı. Dekorasyona önem verenler bilirler; bir bütünlük gerektiren dekorasyon aynı zamanda bir sanat işidir. Her mobilyanın her aksesuarın birbiri içinde bir uyumu bir ahengi olmalıdır ki bu ahenk sizin tarzınızı sizin beğeninizi kısaca sizi yansıtacaktır. Bu nedenle evinizi ,ofisinizi dekore ederken sizden uzaklaşmadan seçimler yapmalısınız.

 

Önceki İçerikHalıfleks Modelleri
Sonraki İçerikOfis Dekorasyonu
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.