Sandalye Minderi

1
11602

Hem iç hem dekorasyonda özellikle dikkat edilen üç önemli husus görsel tatmin ve kullanım kolaylığı ve hijyendir. Evlerde mobilya ya da aksesuar tercih ederken maddi boyutun yanı sıra bu üç konuya uygunlukları tartılır. Görüntünün ev sahibini mutlu etmesi kadar kolay kullanılması ve temizliğinin kolay olmasına da dikkat edilir. Sandalyeler her evde bulunur. Hem içeride hem bahçe kısmında kullanılır. Sandalye minderleri de rahat olmaları, kolay kullanılmaları ve rahatlıkla temizlenmeleri açısından sıklıkla tercih edilirler. Tasarım açısından ise birçok modeli temin etmek artık çok kolay. Dekorasyonda tasarımları değiştiren en önemli konu sandalyelerin yapı malzemeleri ve modelleridir.

Plastik sandalyeler evlere yeni tasarımlarla yavaş yavaş girmeye başlasalar da çoğunlukla bahçelerde kullanılıyorlar. Bildiğimiz klasik plastik sandalyeler için sandalye minderleri çoğunlukla geniş tasarımlardır. Çoğunlukla sırt kısmına denk gelen arkalıkları da olan plastik sandalye minderlerinde hem model hem renk açısından seçenekler sonsuz. Bahçe dekorasyonunuza uygun olarak istediğiniz renk ve desenlerde sandalye minderleri bulabilirsiniz. Ev için olan plastik sandalyeler bahçe modellerine göre biraz daha küçük oluyor. O yüzden ev içi plastik sandalye minderleri de daha küçük ve şirin tasarımlar oluyorlar. Tabii ki çok daha ağır modelleri de bulabilirsiniz.

    

Ferforje, metal ya da ahşap sandalyelerin minder modellerinde şık ve modern tasarımları bulabileceğiniz gibi klasik modelleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Modern tasarımlarda genellikle tek ve koyu renkler kullanılıyor. Yüksek minderlerden ziyade ince minderler tercih ediliyor. Bu minderlerde arkalık kullanımı ise bahçe modellerine göre çok daha az. Renklerde ise sandalyenin yapı malzemesine ve evin genel dekorasyonuna göre bir tercih yapılıyor. Yemek masalarının sandalyelerinde ise çok daha şık modeller kullanılıyor.

Sandalye minderi modellerinde dekoratif ve şirin tasarımlar da tercih edebilirsiniz. Bu tarz modellerde genellikle bir tema seçiliyor. Bu tema bir çizgi film, bir hobi ya da bir şehir olabiliyor. Hello Kitty’li, İstanbul temalı ya da satranç takımı görselleri olan bir sandalye minderini de rahatlıkla ilgili mağazalarda bulabilirsiniz.

Sandalye minderlerini kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Kalın örgü ipleri ile bir model örebileceğiniz gibi kumaşlar ve süngerler yardımıyla da bir sandalye minderi yapabilirsiniz. Bunun dışında yama şeklinde çok şık sandalye minderi modelleri de yapılabiliyor. Elinizdeki farklı desen ve renklerdeki kumaşlarla siz de el emeği bir sandalye minderi yapabilirsiniz.