Ana Sayfa Mobilya Sebzelik Modelleri

Sebzelik Modelleri

0
Sebzelik Modelleri

 Yeni bir dekorasyon ürünü ile karşınızdayız. Başlığımızdan da belli olduğu üzere sebzelik modellerinden ve detaylarından bahsedeceğiz. Sebzeliklerin mutfakların vazgeçilmez en önemli aksesuarları arasında yer aldığını biliyoruz. Fakat doğru kullanım hayatı her zaman daha kolaylaştırır sözümüzü hatırlatarak yazımıza devam ediyoruz. Sebzeliklerin mutfaklardaki öz geçmişi oldukça eskidir. Tüm hanımlar bunu bilir. Önce tekli modellerle hayatımıza giren sebzelikler daha sonralarda kat kat ve plastik modellerde karşımıza çıkmakta. Mutfakta dağınıklığı önlemek içinde ayrıca kullanılan bir aksesuar sebzelikler. Pratik kullanımı ise başlıca tercih nedenlerin den .Evet sebzeliklerin geçmişine şöyle bir göz attık gelelim günümüz modellerine ve ürün detaylarına. Geçmişte bahsettiğimiz modeller artık geride kaldı önce bunu bir hatırlatalım. Şimdilerde mutfak dolaplarını aratmayacak konfora sahip modeller göz dolduruyor.

    

Üstelik istediğiniz ebat, şekil ve modelde. Eski modellerle şöyle bir kıyaslama yaparsak eskiden plastik olan sebzelik modelleri yerini ahşap modeller, metal modeller, hasır modeller aldı daha çok. Hasır modellerin içine yerleştirilen patiskalar ise ayrı bir hava katmakta sebzelik modellerine . Bu tarz sebzelik modellerinin temizliği de oldukça kolay. Sebzeliğin içindeki kumaş parçayı çıkartıp rahatlıkla yıkayabiliyorsunuz. Üstelik üstünün açık olması da sebzelerin koku yapmasını engelliyor. Genellikle 3 katlı olan sebzelik modelleri 5 kata kadar çıkabiliyor. Adı sebzelik olsa da meyveler içinde kullanabileceğiniz bir aksesuar. Ahşap modellere şöyle bir göz atarsak onlarda da 4 katlı modelleri hemen fark edeceğiz. Plastik ,metal ve hasır modellere göre farkı ise ahşap sebzeliklerin üzerine birde ekmeklik denilen yatay bir bölme daha yer alıyor. Göze de son derece hoş gelen bu detay sadece ahşap modellerde var. Tercih tamamen sizin üzerinde bu detayı istemeyenler içinde seçenekler mümkün. Mutfak dekorasyonunuza uygun bir sebzelik bulmanız hiç de zor değil. Üreticiler bu konuda son derece iddalı . Gerek farklı modeller gerek kullanılan malzemenin kalitesi kendini hemen gösteriyor. Fiyat olarak son derece cazip gelen bir aksesuar olan sebzelikler pratik kullanımı ile mutfaklarda daha çok boy göstereceğe benziyor.

 

Önceki İçerik Kütahya Porselen
Sonraki İçerik Şamdan Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.