Sehpa Modelleri

0
10456

Üstüne bir şey koymak için kulllanılan ayaklı küçük masaya sehpa denir. Sehpalar evin en fazla kullnılan ürünleri arasındadır. Sehpa modelleri zigon sehpa,orta sehpa ve yan sehpa gibi isimler alır. Zigon sehpalar bir kaç boydan oluşan sehpalar grubudur. Genel de üç boy veya dört boy üretilen zigon sehpaların son yıllar da iki boy olarak üretimi de başlamıştır. Bu türk üretilen sehpalar yani zigon sehpalar çok kullanışlıdır. Boyları ve farklı ebatları sayesin de her alanda kullnma rahatlığı ve şıklığı sunmaktadır. Orta sehpa modelleri ise tekli üretilir. Zigon sehpalardan daha büyük üretilen orta sehpa modelleri salonlar da oturma grubu ile kombine bir şekilde kullnılmaktadır. Adı üstünde orta sehpalar genel de salon ortasında kullanıma açıktır.Kimi zaman üzerinde bir aksesuar kimi zaman bir zigon sehpa görevi görür.

 

 

    

Orta sehpalar farklı model ve ebatlarda üretiliyor. Daha çok kare modeller dikkat çekse de dikdörtgen ve ovel modeller de kullanılıyor. Orta sehpalar zigon sehpalar göre daha kısa üretilmektedir. Orta sehpalar deri,cam ,ahşap , metal olamak üzere bir çok malzeme den üretilmektedir. Salon takımları ile birlikte bir takım halinde satıldığı gibi tek olarak da kullnıcıya sunulmaktadır.Yan sehpalar orta sehpalar dan ve zigon sehpalardan daha farklı kullanılırlar. Kanepe kenarlarında, iki koltuk arasında veya holler de telefon altı veya aksesuar altı olarak kullanılan yan sehpalar daha çok piyon elaman görevi görürler. Tek üretilen ve satılan yan sehpalarda ebatlar büyük olmaz ama yükseklik zigon sehpalar kadar vardır. Bu yıl ki sehpa modellerine bakıldığın da sadelikten uzak baskılı yan sehpa modelleri dikkat çekmektedir. Geçen sene kullanılan beyaz renk etkisini kaybetmemiş. Fakat parklık değil mat beyaz ve eskitme modeller daha fazla ön planda olacak gibi. Sehpa modelleri dekorasyon önerilerinde bulunan bir aksesuar olduğunda evdeki diğer eşyalar ile uyumu önemli. Ahşap sehpa modellerinde açık renler ağırlıkta. Hiç bir zaman modası geçmeyen bi aksesuar sehpalar. Yıllar geçse bile üzerinde yapacağınız küçük bir çalışma ile rahatça yenilenebilir bir mobilya olması da ayrıca tercih edilme sepelerinden. Sehpaların dekorasyon daki yeri kadar kullanım açısından gerekli olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Önceki İçerikLambader Modelleri
Sonraki İçerikDilsiz Uşak
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.