Şekerlik Modelleri

0
5000

Misafir ağırlamayı seven bir millet olduğumuz kadar sunuma da önem veriyoruz. Detaylar da güzel bir sunumun olmazsa olmazı. Çay ikramları hatta çay temalı sohbetlerde de bu küçük sunumu detaylarla şık hale getirmek mümkün. Şekerlikler genelde çay takımlarıyla birlikte satın alabileceğiniz küçük aksesuarlardır. Ancak tek olarak temin etmeniz de mümkün. Yalnızca evler için değil kafe ve restoranlar için de bir ihtiyaç olan şekerlikler küçük ama genel temayı vurgulayan önemli detaylardır. Model konusunda istediğiniz kadar seçeneğiniz var. Renk, yapıldığı malzeme ve desen konusunda seçim yapmanın çok zor olduğu bir ürün gamı ile karşı karşıyayız. Seçim yaparken ise dikkat etmeniz gereken ilk şey çay takımını oluşturan bardaklar, çay tabakları, kaşıklar ve hatta bardak altlıklarıdır. Bunun dışında geriye sadece sizin zevkiniz kalıyor.

İlk olarak dantel şekerliklerden bahsedelim. El emeği ve şık bir şekerlik yapmak isteyenler için dantel ipi ve tığ ile farklı modellerde dantel şekerlikler yapmak mümkün. Birden fazla renk kullanabilirsiniz. Örneklerini ve yapılışlarını da internetten rahatlıkla bulabilirsiniz. Dantellerin dışında kil ile yapabileceğiniz şekerlik modelleri var. Ya da, ahşap ya da cam boyama ile var olan düz şekerliklerinizi renklendirebilirsiniz.

    

Satılan modellere geçelim. Biraz paraya kıyarım diyenler için gümüş şekerlikler oldukça şık. Ancak çay takımlarıyla uyumsuz olmaları yapay bir görüntü oluşturacaktır. Diğer aksesuarların da uyumlu olmasına dikkat edin. Çok para vermek istemeyen ancak gümüş renklerini kullanmak isteyenler için ise alüminyum ya da kalaydan yapılıp ince bir işçilikle tasarlanmış modelleri öneririm. Parlak ve taşlı modeller için ise swarovski taşlı modelleri bulabilirsiniz.

Cam ve porselen şekerlik modelleri görmeye en aşina olduğumuz modellerdir. Bu modellerde tasarım açısından çok seçeneğiniz olacak. Cam şekerlim modellerinde ahşap kapaklı ya da ahşap detaylı tasarımlar tercih edilebilir. Porselen modellerde yol ayrımı ise desenli olup olmaması konusunda ortaya çıkıyor. Düz modelleri tercih edecekseniz diğer çay takımlarında ufak renkler kullanmanızı öneririm. Zıt renkler şıklığı her zaman pekiştirir. Kapaklı ya da kapaksız şekerlik modellerinde tercih size kalmış. Bazı şekerlik modelleri şeker servis kaşığı ile birlikte de satılabiliyor. Özellikle porselen şekerliklerde bu modellere daha sık rastlayabilirsiniz.

Önceki İçerikTV Ünitesi Modelleri
Sonraki İçerikBanyo Lavabo Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.