Seperatör Modelleri

0
11409

Bazen odaları bazen de geniş odalardaki alanları birbirinden ayırmak için kullanılan dekoratif bölmelere seperatör deniyor. Seperatörler ekstra bir duvara ihtiyaç duyulmaksızın tek bir odayı iki parçaya bölmeye yardımcı oluyorlar. Aklınıza gelebilecek hemen her yapı malzemesinden üretiliyor olan seperatörler zevkinize göre modern ya da klasik bir tasarıma sahip olabiliyor. Düz bir blog gibi görünmediklerinden bulundukları odaya ferah bir hava da katıyorlar. Salon, yatak odası, yemek odası, çocuk odası gibi hemen her alanda rahatlıkla kullanılabiliyorlar.

Ofislerde ve salonlarda görmeye alışık olduğumuz seperatörlerin evlerdeki rolü biraz daha naif. Ayrı bir mobilya gibi düşünebilirsiniz. Ancak evinizde şık bir seperatör oluşturmanın da yolları yok değil. Birincisi bitkiler. Yeşili ve saksıları kullanarak çok şık seperatörler oluşturabilirsiniz. Görsellerde fikir verebilecek bitkili seperatörleri bulabilirsiniz. Bu seperatörler çoğunlukla dış cephelerde ya da antrelerde kullanılıyor. Bir diğeri ise tüller. Tüller de doğru kullanıldığında çok şık seperatörler haline gelebiliyor. Yatak odalanızda bir seperatöre ihtiyacınız varsa tülleri bir düşünün. Ve eski kapılar. Galeride de görebileceğiniz gibi ahşap kapılar gibi eski mobilyalarınızı dilediğiniz renklere boyadıktan sonra bir araya getirerek retro bir seperatör oluşturabilirsiniz.

    

Hem seperatör olsun hem de işe yarasın, kullanışlı olsun diyenler için de birçok farklı alternatif var. Bir tanesi kitaplıklar. Çok gözlü açık kitaplık ve raf şeklinde bir seperatör hem kitaplarınız hem biblolarınız için çok işinize yarayacaktır. Bir diğeri televizyon üniteleri. Televizyon üniteleri ayırmak istediğiniz iki alan arasına konulduğunda şık bir seperatör olarak da kullanılabiliyor. Tabii ki ünitenin arkasında taş, ahşap ya da betondan bir yapı gelmek durumunda. Fotoğraf çerçeveleri şeklinde seperatörler de bulabilirsiniz. Alt alta ve yan yana fotoğraflarınızı koyabileceğiniz şık bir oda seperatörü temin edebilirsiniz.

Son olarak satışta olan seperatörlerden bahsetmek istiyorum. Buzlu camdan yapılan seperatörler genellikle yatak odaları ile ebeveyn banyolarını ayırmak için ya da dış cephelerde kullanılıyor. Ahşap seperatörler bir başka alternatif. Metal ve ferforjeler ise salon dahil olmak üzere hemen her odada kullanılabiliyor. Bir de tavana asılan ip şeklindeki seperatörler var. Bunlar daha çok odalarda kullanılıyor. Desen konusunda her birinde yeterince farklı seçeneğiniz var. Renk seçeneğinde de aynı şekilde.