Shaggy Halı

0
8861

Evlerin örtüsü olan halılardan bahsetmiştik daha önce bir yazımızda bugün ise halıların farlılıkların dan bahsedeceğiz.Her halı aynı malzemeden ve aynı  modelde üretilmiyor. Örneğin yün halılar.Tamamen yün içerikli olan bu yün halılar ısıtma konusunda da çok iyi. Fakat zaman için de her sektör ve ürün de olduğu gibi halılar da bir değişim süreci geçirdi. Gerek modeller gerek tasarımlar eski modelleri geride bırakmayı başardı. Halılarda yeni dönem devri başladı. İşte shaggy halılar buna bir örnek. Yumuşacık dokusu tüylü görüntüsü ile evlerde çimen etkisi yarattı. Shaggy halılar yeni dönem trendi diyebiliriz. Kabarık iplerin kısa kısa kullanılmasıyla yapılan shaggy halılar son derece şık ve dikkat çekici. özel bir halı dokuma şeklinin kullanıldığını söylemeye gerek yok . Shaggy halıların renk renk desen desen üretilmesi de beğenisini arttırdı. Daha çok yatak odaları için üretilen shaggy halıların ebatların öncesinde daha küçük ebatlarda üretildi. Sonrasın da gelen yoğun talebe göre yol alan üreticiler daha büyük ve daha farklı modellerini de üretmeye başladılar. Böylece kullanımı salonlara hatta ofislere kadar taştı.

    

Yukarıda sizler için verdiğimiz görseller shaggy halılardan sadece bir kaçı.Çocuk odaların da da kullanılan shaggy halıların temizliğini evde yapmak zor. Özel bir üretim olduğu için temizliği de özel bir durum gerektiriyor. İlgili halı merkezlerinde özel makineler ile yapılabiliyor. Sakın evde yıkamayı denemeyin. Ama gönül rahatlığı ile süpürebilir veye silkeleyebilirsiniz. Fakat evde yıkamak adına yapacağınız herhangi bir çaba halınızın daha fena bir hale gelmesini sağlayabilir.Bu riski göze almak yerine halı yıkama merkezlerini tercih etmek yerinde bir davranış olacaktır. Shaggy halılar iki tür iplikten üretiliyor. Birisi daha ince ve parlak iken diğeri daha kalın ve yün görüntüsünde. İnce iplik ile üretilen halılar yatak odası ve çocuk odaları için kullanılıyor daha çok. Kalın iplikten üretilen halılar ise salonlar için uygun. Halılar içinde simli iplik kullanılarak üretilen modeller ise dekoratif açıdan ben buradayım diyor. Simli dedik ama çok çok parlayan rahatsız edici bir görüntü yok. Yer yer ayaklarınızın altında yıldızlar var gibi. Bu görüntü dekorasyona da bir hoşluk katıyor .

Önceki İçerikKlozet Takımı
Sonraki İçerikKomodin Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.