Şifonyer Modelleri

0
9887

Şifonyer modellerine geçmeden önce biraz şifonyer nedir ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Şifonyer İngiliz kökenli bir kelimedir. Ülkemizde ise içerisine çamaşır konulan dolaplara daha doğrusu dolapların daha miniklerine şifonyer denir. Daha çok orta boy ebatlarda üretilen şifonyerlerin kullanım yerleri daha çok yatak odalarıdır. Fakat farklı amaçlarda hollerde de kullanılabilir. Yetişkinler için tasarlanan şifonyer modelleri genelde üç veya dört çekmeceli olarak üretilir. Ama çocuk odası için tercih edilecek şifon yerler daha küçük ve daha az çekmeceli üretiliyor. Yatak odası takımından ayrı satıldığı gibi bir takım içerisinde de yer alabilmektedir. Yatak odası takımı içinde yer alan şifonyerler takıma uygun biçimde üretilir ve genelde aynalı tercih edilirler . Bir nevi tuvalet masası için yeri bulunmayanlar iki amaçlı kullanabilmektedir. Fakat doğru kullanımı aynasız şifonyerlerdir. Yeni model şifonyerleri aşağıdaki görselleri kullanarak görebilirsiniz.

 

 

    

Şifonyerlerin pratik bir mobilya olduğu ise rahatlıkla söylenebilir. Kalabalık aileler için özellikle tercih edilen şifonyerler uzun süre kullanılabilen dayanıklı mobilyalar arasındadır. Çekmece seçenekleri dört ve daha fazlası olabilir. Bu tamamen kullanıcıya ait bir seçimdir. Yetişkin modelleri daha düz ve sade çizgiler kullanılarak üretiliyor. Çocuk odaları için şifonyer modelleri yetişkin şifonyerlerine göre daha canlı renkler ve modeller kullanılarak bir çocuğun odasına uygun üretiliyor. Daha eğlenceli daha renkli. Hatta şifonyer çekmecelerinin kulpları çeşitli hayvan figürleri ile süsleniyor. Şifonyer seçiminde dikkat edilecek bir nokta aldığınız şifonyerin rengi ve modeli. Takım içinde kullanacaksanız kombin olabilmesi için en azından yakın renk yada model tercihi yapmalısınız. Veya tam tersi zıt renkleri kullanarak bir farklılık da yaratabilirsiniz. Bu tamamen sizin dekorasyona bakış açınızla ilgili. Şifonyerler çok fazla ye kaplamadığından özellikle tercih edebileceğiniz bir ürün. Malum her evde bir dolap sıkıntısı vardır. Ne kadar büyük olursa olsun dolap bir türlü yetmez. Şifonyer kullanımı bu nokta da çok işe yarar. Dolap için de çekmecesi bulunmayan yatak odaları için ise şarttır. Çünkü günlük kıyafetlerinizin yanı sıra bir çamaşır çekmecesi gerekir ve bu zorunlu ihtiyacı şifonyerler karşılar.Şifonyerlerin fiyat aralığı ise hemen her bütçeye uygun fiyattadır.

Önceki İçerikAvize Modası
Sonraki İçerikYatak Örtüleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.