Sinema Sistemi

0
4373

Film izlemeyi sevenler bilirler görüntü kadar sesin de çok önemli olduğunu. Elbette sinemada izlenen filmin tadı başkadır fakat zaman zaman evde yapılan sinema keyfini de yabana atmamak lazım. Evde sinema için bir takım donanımlara sahip olmanız gerekiyor. Örneğin büyükçe bir tv, kalın perdeler, rahat bir koltuk ve elbette ses sistemi. Ses sistemi deyince yanlış anlaşılmasın; arabalar ve sinemalarda kullanılan o kocaman sistemlerden bahsetmiyoruz tabii ki. Ev için üretilen bahsettiğimiz sistemlere göre daha küçük olan sinema sistemi anlatmak istediğimiz. Bu sinema sistemleri genelde 5+1 olarak adlandırılıyor. Beş parça hoperlör ve birde buffer’den oluşan bu ses sistemlerinin modelleri ve özellikleri de oldukça farklı. İyi bir ses sistemi istiyorsanız birazcık maliyeti de kabul edeceksiniz.  Bir çok markanın ürettiği bu ses sistemleri ebat ebat da değişiklik gösteriyor. Evde kullanımı oldukça kolay olan ses siteminin bazı parçaları ayaklı, bazı parçaları ise ayaksız ve daha küçük üretiliyor.

 

    

 

Ayaklı olan hoparlörler evin köşelerine konuyor ve sesin yayılabilmesi için en uygun alan seçiliyor. Buffer genelde tv yanında yerini alırken diğer küçük parçalar yine sesin en iyi şekilde dağılabileceği alanlara yerleştiriliyor. Ev dekorasyonuna önem verenler için ise hemen belirtelim. Çok şık modelleri bulunan ses sistemlerini görünebilecek alanlara yerleştirebilirsiniz. Son derece modern duran tasarımları ve renkleri ile gayet zarifler. Ama yine de saklamak isteyenler için ise farklı alanlara monte ederek de kullanabileceklerini söyleyebiliriz. Gizli olan ses sistemlerinin yarattığı gizemi de çok hoş bulduğumuzu belirtmek istedik. Ses siteminin modelleri arasında dikkat çeken ayaklı modeller uzun ve ayaklı tercih ediliyor. Köşelere veya koltuk arkalarına yerleştirilen bu ayaklı hoparlörlerde renk seçeneği ise üç renk sunuluyor alıcıya. Siyah, beyaz ve gri olarak üretilen ses sistemleri tv ile kombin edilerek de satılıyor. Şayet tv’niz siyah renkte ise siyah bir ses sitemi ile daha da hoş görünecektir. Bu kombinasyona uygun iyi bir de tv ünitesi tercih edildiğinde sinema keyfinin yanı sıra iyi de bir dekorasyon oluşturmuş olacaksınız.

Önceki İçerikYuvarlak Masa Modelleri
Sonraki İçerikVazo Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.