Stor Perde

0
5805

Bazı ürünler ve aksesuarlar vardır ki olmazsa olmaz. Özellikle ev gereçlerinde asla onsuz olmayacak ürünler vardır. Bunlar arasında yer alan perdeler bir çok model ve kumaş kullanılarak üretilmektedir. Her perdenin kullanılan yaşam alanına göre düşünülmesi ve dikilmesi gerekir. Doğru perde kullanımı için bu işin erbabı insanlardan yardım almanız en doğrusu olacaktır. Sizin alacağınız ölçü yanlış olabilir ve sonrası maalesef hüsran olacaktır. Ayrıca gereksiz bir zaman ve para kaybı ise cabası. Perde modellerinin çok çeşitli olduğunu söyledik. Bu çeşitler arasında sadece kullanılan kumaş değil modellerin gözle görünür bir biçimde birbirinden ayrı olması anlatmak istediğimiz. Geçmişten bu yana çok uzun yıllar askılı kornişli perdeler kullanılmıştır. Halen kullanılan bu klasik sistemin yanı sıra ayrıca yeni bir uygulama başlamıştır. Stor perde modelleri bu yeni uygulama arasında kullanılan en yeni modellerden biridir.

 

 

    

Stor perde modelleri korneşli klasik perdelere oranla bir mekanizma kullanılarak cama uygun şekilde monte edilir. Cam çerçevesinin tam olarak etrafını kaplaması gereken bu model bir mekanizma yardımı ile yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya rahatlıkla hareket ettirilebilir. Stor perdeleri diğer perde modelleri gibi çıkarabilir, yıkayabilir veya kullanılan kumaşa göre silebilirsiniz. Tül bir stor perde yatırmak istiyorsanız bu perde modeli yıkanabilir olur. Fakat fon şeklinde kullanılan kumaşlar aynı zamanda silinebilir bir özelliğe sahiptir. Bu model stor perdeler ofis dekorasyonu için de son derece uygundur. Zebra adı verilen hem tül hem de perde görevini bir arada yürütebilen stor perde modelleri ofis, mutfak, salon ve daha bir çok yaşam alnında rahatça kullanılmaktadır. Stor perdelerin silinebilir fon perde modelleri yıkanabilir kumaşlardan da yapılabiliyor. Burada seçim sizin ne istediğinize göre yön değiştiriyor. Stor perdelerin renkli, desenli ve çiçekli kumaşlardan yapımı da yine dekoratif açıdan çok şık. Pratik kullanımı ile beğenilen stor perdeler uç kısımlarında farklı kesimler kullanılarak ve boncukların bir şerit halinde bu kesimlere yerleştirilerek üretilen modelleri de yine çok hoş. Stor perdelerin fiyatları ise kullanılan alana ve malzemeye göre farklılık gösteriyor.

 

Önceki İçerikBina Boyası Modelleri
Sonraki İçerikPazar Arabası
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.