TwitterFacebookGoogle

Sukkulent Bitkiler

Bahçelerinizde, balkonlarınızda hatta çalışma masalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz çok farklı bir çiçek önereceğiz sizlere. Adı çok aşina olmadığınız bir çiçek ama çoğunuzun bildiği  belki de evinizde ya da ofisiniz de bulundurduğunuz bir bitki. Tüm kaktüs familyasına verilen bir isim sukkulentler. Sukkulent bitkilerin çok farklı olan yaprakları kalın ve içerisinde su biriktirme özelliğine sahiptirler. Diğer bitkilerin yapraklarına göre yaprakları çok kalın, çok canlı ve yeşildirler. Bu bitkilerin gövdeleri çok kısadır ve bu su kaybını engelleyen bir özelliğidir aynı zamanda. Sukkulent bitkiler suyun ve güneşin az olduğu zamanlarda bile hayatlarını devam ettirebilirler. Dikenli ve dikensiz olmak üzere birçok seçeneği olan sukkulent bitkilerin bakımı da son derece kolay. Küçük saksılarda satılan sukkulent bitkilerin yayılan seçenekleri ise daha büyük saksılar veya bahçelerde kullanılabiliyor. İyi bakıldığında daha da güzelleşen bu değişik bitki türü ofisler için çok uygun.

    

 

 

Yukarıda resimlerini verdiğimiz sukkulent bitkilerin çiçekli, dikenli, dikensiz, renkli, renksiz olmak üzere birçok seçeneği var. Sukkulent bitkilerin sıcağı sevdiğini söyleyebiliriz. Öğlen vakti hariç günün her anında güneş alması faydalıdır. Sık sık sulanmayan sukkulent bitkilerin topraklarının yüzeyi kuru ise sulanmaz. Toprağın içi kuru ise sulanma vakti gelmiştir. Sukkulent bitkileri dekoratif açıdan kullanabilir çok hoş yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Cam fanus içinde kullanılan bu özel bitkiler çok hoş görünüyor. Mutfaklarınızda veya salonlarınızda tavandan sarkıtabilir veya ince uzun saksılar içerisinde komodin üzerinde çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Sukkulent bitkilerin fiyatları çok uygun olduğundan birkaç farklı seçeneği ile kombin edebilirsiniz. Ayrıca canlı ve kalın yeşil yaprakları ile sıkıcı ofis ortamlarına doğadan bir parça bulundurarak ofis atmosferini rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat