Sürgülü Kapılar

0
8025

Geniş mekanların bile ihtiyaç duyduğu bir üründen bahsedeceğiz sizlere . Sürgülü kapı modellerin den. Çok kullanışlı bir ürün olduğunu söylemeye gerek yok ama biz yine de hatırlatalım. Sürgülü kapı modelleri neden tercih edilir öncelikle bunu anlatalım. Sürgülü kapı kullanımının dekoratif amaçlı olmasının dışın da en net tercih nedeni elbetteki alan sıkıntısını ortadan kaldırmak.Bilindiği üzere kapının açılabilmesi için bir alan gereklidir. Şayet bu alan dar ise kapının kullanımı tam bir işkence haline gelebilir. İşte bu sıkıntıları ortadan kaldıran bir ürün sürgülü kapılar. Modelleri arasın da en fazla tercih edilenleri ahşap ve cam modeller. Ahşap modeller daha çok bütün yani tekli seçenekler de karşımıza çıkıyor. Ofislerde veya yatak odaları için kulllanılan bu modellerde hiç bir şekilde içeriyi göremiyorsunuz.

 

 

    

Fakat salonlar için düşünülmüş ahşap modellerde cam ile bir uyum söz konusu ve içeriyi rahatça görebiliyorsunuz. Özellikle küçük kareler halinde pencereyi andıran bu tarz sürgülü kapılar daha çok salon ve balkonlara yakışıyor. Birde ofisler için düşünülmüş cam sürgülü kapı modelleri var. Bu sürgülü kapı modelleri buzlu cam ve desenli camlar kullanılarak hem modele hem de kullanıldığı mekan bir hava katıyor. Pratik kullanımı ile de ofisler de özellikle alan tasarrufu ve dekoratif amaçlı olarak sıkça tercih ediliyor. Ofisler için o kadar güzel cam sürgülü kapılar düşünülmüş ki dekorasyona ayrı bir soluk getirmiş. Sürgülü kapıların kullanım alanları ve  modelleri ile ilgili fikir sahibi olabilmek için yukarı da verdiğimiz görsellere bir göz gezdirebilirsiniz. Özellikle denli cam modelleri biz çok beğendik. Ev için düşünülmüş çok sıra dışı tasarımlar olduğunu da hatırlatalım. Gerek ahşap gerek cam modeller olsun özellikle yatak odaları için çok şık tasarımlar düşünülmüş. Sürgülü kapı modellerinin fiyatları ise ürüne göre farklılık gösteriyor. Fakat cam kapı modellerinin ağaç ürünlere göre biraz daha farklı bir fiyat aralığın da olduğunu söyleyebiliriz. dayanıklılık ve kalite olarak elbette iki malzeme de yarı kulvarlarda olmasına karşın her ikisinden de çok güzel modeller ortaya konmuş ilgilisine duyurulur.

Önceki İçerikPiknik Sepetleri
Sonraki İçerikOrtopedik Yataklar
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.