Suya Dayanıklı Parkeler

0
4593
suya dayanıklı parkeler 2

Evlerde, iş yerlerinde, spor salonlarında ve bunun gibi bir çok mekanda, zeminlerde uygulanan bir çok farklı uygulamaya rastlarız. Zeminde kullanılan malzemeler hem dayanıklı ve sağlam olmalı, hem de dekoratif olarak estetik özelliklere sahip olmalıdır. Zeminde kullanılan malzemenin kalitesiz olması, ömrünün de oldukça kısa olmasına sebebiyet verecektir. Bu da ekstra bir maliyet olarak kişiye yansıyacaktır. Estetik olarak güzel görünüp, malzeme olarak kalitesiz ürünler de bulunduğu için seçim yapılırken çok dikkat edilmelidir. Zemine uygulanabilecek çok sayıda malzeme bulunmaktadır. Kalebodur, fayans, parke, marley ve buna benzer çok sayıda seçenek sayılabilir. Teknolojinin ilerlemesi ve ihtiyaçların dekoratif beklentilerle de birleşmesi yeni üretimlerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bunlardan bir tanesi de suya dayanıklı parkeler. Bu makalemizde suya dayanıklı parkelerin özelliklerini ve uygulama şekillerini incelemeye çalışacağız.

Suya dayanıklı parkeler evlerin her bölümünde kullanılabilmektedir. Güzel olan ise bu parkelerin mutafkta, banyoda, tuvaletlerde ve hollerde kullanılabiliyor olması. Zaten bu parkelerin üretilmesindeki amaç, suyun aktif olarak kullanıldığı alanlar olan banyolarda ve mutfaklarda kullanılabilmesidir. Belirttiğimiz gibi, dekoratif beklentiler ihtiyaçlarla birleştiğinde yeni ürünlerin ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor ve kişiler banyolarında ya da mutfaklarında kalebodur veya fayans yerine su geçirmez parkeleri tercih edebiliyorlar. Özellikle son zamanlarda dekorasonun önem kazanması eşyaların ve yapı

Evlerden ziyade spor salonları, seralar, havuzlar , mağazalar, restoranlar ve bunun gibi bir çok halka açık alanda, işletmede gönül rahatlığı ile kullanılan suya dayanıklı parkeler, yapı sektörünün vazgeçilmez bir parçası haline geldiler.malzemelerinin birbirleriyle uyumlu olmasını gerektiriyor. Bu sebeple de su geçirmez parkeler, en çok kullanılan yapı malzemeleri arasındaki yerini aldılar bile.

    

Suya dayanıklı parkeler sentetik reçineden üretilirler ve içlerinde ahşap bileşenleri hiçbir şekilde bulunmaz. Kullanılan bu malzeme sayesinde, su ile karşılaştığında şişme ya da kabarma meydana gelmez. İlk günkü özelliklerini kullanıldığı süre boyunca muhafaza eder. Bakımları oldukça kolaydır. Sabun ve su kullanılarak rahatça temizlenebilirler ce bağlantı noktalarından su geçirmedikleri için kirin zemine geçmesine engel olurlar. Küfe karşı alerjisi olan insanların da rahatlıkla kullanabileceği su geçirmez parkeler, hiçbir şekilde küf tutmazlar. Döşemeleri oldukça kolaydır ve herhanbş bşr sıkıntı yaşanmadan her alana rahatlıkla uygulanabilen bu ürünler, hiçbir ahşap bileşeni kullanılmadığı halde, oldukça estetik ahşap görünümüne sahip modellere sahiptir.

Suya dayanıklı parke fiyatları markaya ve çeşide göre değişiklik gösterdiği için net bir rakam vermek istemiyoruz. Ama çeşitli fiyat seçeneklerini öğrenmek için yapı marketlerden, parkecilerden veya bu ürünü satan internet sitelerinden detaylı fiyat bilgileri edinilebilir. Şimdi sizler için seçmiş olduğumuz bazı suya dayanıklı parke modellerini görelim :

su geçirmez parkeler 2  su geçirmez parkeler  suya dayanıklı parkeler 3

suya dayanıklı marke modelleri  suya dayanıklı parkeler 2  suya dayanıklı parkeler 3

 

Önceki İçerikİthal Duvar Kağıtları
Sonraki İçerikLaminant Parkeler
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.