Takı Dolabı

0
20506

Takı dolapları bayanların gözdesi olmaya devam ediyor. Birbirinden güzel modelleri ile tasarımcılar bu senede hanımları şaşırtacak gibi. Takı dolaplarının modellerine şöyle bir bakıldığında dikkat çeken modeller hemen hemen geçen sene üretilen takı dolapları ile benzerlik gösteriyor. Yatak odalarında ekstra bir alan ve ya bir mobilya bulmak zor takılar için. Fakat takı dolapları bu konuda büyük kolaylık sağlıyor. Adı takı dolabı olsa da hepsi dolap şeklinde tasarlanmıyor öncelikle bu detayı belirtelim. Boy aynaları ile bir bütün şeklinde üretilen takı modelleri çok pratik. Hem ayna hem dolap olduğu için iki farklı amaca hizmet ediyor bu modeller. Böylece görsel olarak da çok şık duruyor ayna takı dolapları. Görmeyenler için biraz daha detay vermek istiyoruz ayna takı dolabı ile ilgili. Bir boy aynası düşünün ve kenarından açılabilir. Bir kapak Yardımı ile takıların konulduğu kısım gizli bir pano adeta. Ne kadar pratik ve kullanışlı bir tasarım.

 

 

    

Takı dolapları ile ilgili tek tasarım bu değil tabiiki. Kutu takı dolapları var .Daha küçük ebatlarda ve kapaklı bu modeller. Bu ürünler son derece hafifi ve kullanışlı .Ebatları küçük olduğundan genelde komodin üzerinde veya şifonyer üzerinde kullanılır. Özellikle çeyizlerde ve bohçalarda vazgeçilmez bir parça olarak yerini alır. Takı dolaplarının birde ahşap modelleri var. Bu dolaplarda orta boylarda üretiliyor. Çekmeceli mini bir sandık görünümünde olan bu takı dolapları oldukça kullanışlı. Çekmeceli olması sadece takılar için değil farklı aksesuarların saklanabilmesi içinde uygunluk gösteriyor. Takı modellerine bir örnek daha vermek istiyorum. Bize çok ilginç gelen bu takı modelini ayrıca paylaşmak istiyorum. Özellikle küçük yatak odaları için düşünülebilecek veya dekoratif açıdan da tercih edilebilir bir model. Büyük ve şık bit tablo düşünün ve kenarından aşağıya doğru bir kapak gibi açılıyor ve raf durumuna geliyor. Arkası ise bir pano gibi tasarlanmış bir takı dolabı. Gerçekten çok ilginç bulduğumuz bu modelin görselini yukarıdaki görseller arasında görebilirsiniz. Şayet çok büyük bir yatak odanız var se o zaman kocaman bir takı dolabı da bulmanız mümkün. Fakat biz bu büyük dolaba takı ve aksesuar dolabı diyoruz. Nerdeyse bir gardrop ebatın da olan bu takı dolapları bir çok çekmece ve raftan oluşuyor.

Önceki İçerikBilgisayar Masası
Sonraki İçerikSarev
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.