Ana Sayfa Isıtma-Soğutma Tavan Vantilatörü Modelleri

Tavan Vantilatörü Modelleri

0
Tavan Vantilatörü Modelleri

Geç de olsa havalar ısınmaya başladı. Bunaltıcı sıcaklara ev içinde de bir çözüm bulmak için yavaş yavaş harekete geçmek gerekiyor. Klimalara ve vantilatörlere alternatif olarak bir seçenek de tavan vantilatörleri. Tavana monte edilerek kullanılan bu ürünler klimalar gibi soğuk hava üfleyerek serinletmiyor odayı. Bunun yerine sayısı 1 ile 8 arasında değişen kanatların elektrik enerjisi ile dönerek hava sirkülasyonu yaratması sonucunda bir serinlik sağlıyor. İlk modeller dekoratif açıdan pek şık değildi. Ancak şuan satışa sunulmakta olan tasarımlar oldukça şık ve kullanışlı. Klimalarla hemen hemen aynı fiyatlara denk gelebilecek 2000 TL’ye yakın tavan vantilatörlerinin yanı sıra, 100 TL’den başlayan tavan vantilatörü modellerini de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Tavan vantilatörü alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta var. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece istediğiniz verimi rahatlıkla alabilirsiniz.

    
  • İlk önemli konu tavan vantilatörünü monte ettirmek istediğiniz oda ile ilgili. Odanın tasarımına uygun yapı malzemesinde bir tavan vantilatörü almanız odada vantilatörün sırıtmasına engel olacaktır. Yapı malzemelerinde ise ahşap, metal, cam, pirinç, hasır ve nikel gibi birçok farklı alternatifiniz var.
  • Tavan vantilatörünün birçok modelinde aydınlatma da kullanılıyor. Aydınlatma ilaveli bir tavan vantilatörü alacaksanız bunu almak istediğiniz mağazaya belirtmeyi unutmayın. Fiyata dâhil olup olmadığını mutlaka öğrenin.
  • Tavan vantilatörünün etki alanını mutlaka öğrenin. Ne kadar bir alanı rahatlıkla serinletebileceğini sormayı ihmal etmeyin. İlgili mağazaya gitmeden önce, tavan vantilatörü monte ettirmek istediğiniz odanın genişliği hakkında da mutlaka bir fikriniz olsun. Bu bilgileri mağaza yetkilisine vererek en uygun serinletme alanına sahip tavan vantilatörünü seçin.
  • Hız ayarı olan tavan vantilatörleri de mevcut. Klimalarda da olduğu gibi birden fazla hız ayarı olan tavan vantilatörlerini de tercih edebilirsiniz.
  • Bazı mağazalarda ve internet sayfalarında montaj ücrete dahil değildir. Bunu da yetkili mağazaya sorabilirsiniz.
  • Yeni tavan vantilatörü modellerinde bu durum çok geçerli değil ancak bazı tavan vantilatörleri rahatsız edici bir ses ile çalışıyor. Sessiz bir tavan vantilatörü istiyorsanız bunu da başta belirtmeniz de ya da internetten alışveriş yapıyorsanız ürün detaylarında bakmakta fayda var.
  • Kumandalı tavan vantilatörü modellerini de rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer kumandalı bir vantilatör istiyorsanız bunu da yetkili mağazada belirtmeniz yeterli olacaktır. Kumandalı modellerin dışında bir de zincirli tavan vantilatörü modelleri oluyor. Elektrikten tasarruf etmek için motoru gelişmiş ve kumandalı tavan vantilatörlerini tercih edebilirsiniz.
Önceki İçerik Asma Tavan Modelleri
Sonraki İçerik İş Güvenliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.