Tek Kişilik Yatak Örtüsü

0
16948

Bir yatak odasının düzenini ve şıklığını tamamlayan yatak örtüleridir. Yatak üstünün kapatılması amaçlı kullanılan yatak örtüleri çift kişilik ve tek kişilik diye ebatlı olarak satılmaktadır. Tek kişilik yatak örtüleri genel olarak standart ebatlarda üretilirler. Tıpkı tek kişilik yorganlar ve nevresim takımlarında olduğu gibi. tek kişilik yatak örtülerinde gençler ve çocuklara yönelik tasarımlar da vardır. Gençler için üretilen genç odalarına yakışır pamuklu veya baskılı yatak örtüleri en fazla tercih edilen modellerdendir. Çocuk ve bebekler için kullanılan yatak örtülerinin kumaşları biraz daha özel ürünlerden den üretiliyor. Alerji yapmayacak iplikler kullanılıyor veya pamuk ağırlıklı iplikler kullanılarak çocukların hassasiyeti dikkate alınıyor. Üreticiler bu konuda son derece dikkatli. Tek kişilik yatak örtülerinde çok şık modeller bulmak mümkün. Genelde bu takımlar bir yastık kılıfı ve örtü şeklinde satılıyor. Aşağıda ki görsellerde de dikkatinizi çekecektir.

 

 

    

Fakat iki yastıklı yatak örtüleri de üretiliyor. Tek kişilik yatak örtülerinde özellikle bu seneki modellerde dikkat çeken bir başka detay baskılı modellerin nakışlı ürünlere göre daha fazla tercih ediliyor olması. Özellikle çocuklar için kullanılan yatak örtülerinde çizgi film karakterleri çok popüler. Hemen her karakteri de bulabilirsiniz. Gençler için türetilen modeller ise biraz daha çılgın modeller rastlamak mümkün. Daha çok hayal gücünün kullanımıyla üretilmiş bu modellerde erkeler için denizci ve spor dallarına uygun renkler ve modeller ağırlıkta. Genç hanımlarda unutulmamış tabi. Onlar için düşünülen yatak örtüleri ise daha pastel tonlarda üretiliyor. Pembe, gül kurusu gibi renkler ağırlıkta. Desenler de ise parıltılı, nakışlı, kalpli ,çiçekli, kelebekli ve saten modeller oldukça fazla. Kendinden parıltılı yatak örtülerinin küçük hanımlara özel cibinlikli modeller de var. Yatak başı üzerinden indirilen bu cibinlikler yatak örtüleri ile tam bir uyum içerisinde. Tek kişilik modeller de de çift kişilik yatak örtülerini aratmayacak model seçenekleri mümkün. Üstelik fiyatları son derece uygun fakat lisanlı ürünlerin fiyatları biraz farklılık gösteriyor. Fiyat aralığı her bütçeye hitap ediyor. Sezon ürünlerinin ilgili mağazalarda indirimlerini takip ederek daha uyguna almanız da mümkün.

Önceki İçerikYapışkanlı Folyo
Sonraki İçerikStep Halı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.