Tepsi Modelleri

0
11239

Misafirperverliğin genlerimizde olduğunu söylemeliyiz. En modernimizde, en uç noktalarda yaşayanlarımızda bile vardır misafir ağırlama duygusu. Seviyoruz biz toplum olarak misafiri ve her şeyimizi de ona göre düzenliyoruz. Evlerimizde kullanacağımız her bir ürün her bir mobilya misafir hesaplanarak alınıyor ve dekore ediliyor. Misafir ağırlamakta ve günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız ürünler arasında yer alıyor tepsiler. Günlük ihtiyaçlarımızda da kullanıyoruz elbette fakat en fazla misafir için kullanılıyor tepsiler. Misafir kahvelerinde ince tepsiler kullanılırken çay ikramlarında daha büyük tepsiler tercih ediliyor. Çay tepsilerinin kahve tepsilerine göre daha büyük olmasının nedeni çay bardakları ve şekerin beraber sunulması elbette. Madem bu kadar kullandığımız bir ürün tepsi, biraz araştıralım, yeni modelleri var mı bakalım dedik.

 

 

    

İyi ki araştırmışız, yoksa nereden bilecektik bu kadar çok çeşidi ve modeli olduğunu. Gümüş tepsi ve plastik tepsiler en eski tepsi modelleri olarak biliniyor. Fakat zaman içinde gümüş tepsiler kullanılmaya devam ederken plastik tepsilerin yerini melamin tepsiler almış. Melamin tepsiler plastik tepsilere göre daha modern duruyor ve daha dayanıklı. Melamin tepsilerin modelleri oldukça fazla. Üzerine baskı da yapılabilen melamin tepsiler son zamanlarda en fazla kullanılan tepsi modelleri arasında. Hemen her zevke hitap edecek desenler ile tüketiciye sunuluyor. Ahşap ve metal tepsilere gelecek olursak. Ahşap tepsilerde yine boyama teknikleri kullanılarak yapılan modeller çok şık. Özellikle çatlatma ve eskitme tekniği kullanılarak yapılan desenler tepside bir tablo gibi adeta. Hediye olarak da tercih edilen bu ahşap tepsilerin de modası hiç geçmeyecek gibi. Birde özel metallerden üretilen oymalı ayaklı gümüş veya beyaz renklerde üretilen tepsiler var. Bu tepsiler misafir için çok uygun olduğu kadar dekoratif açıdan da tercih ediliyor. Duruşu bir bibloyu andıran bu hoş modeller büfe üzerinde ışıldıyor gerçekten. Tepsi modellerinin fiyatları gümüş tepsiler dışında çok yüksek değil. Her bütçeye hitap edecek rakamlarda. Gümüş tepsiler ise özel tepsiler olduğundan elbette fiyat olarak biraz farklı oluyor.

 

Önceki İçerikBardak Modelleri
Sonraki İçerikSilikon Yorgan
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.