Turkuaz Halı

0
15461

Bir dekorasyonu tamamlayan en önemli unsurdur halılar. Evinizde yada iş yerinizde nerde olursa olsun halisi olmayan bir yaşam alanı çıplak gibi gelir bana. Halılar niçin ve nasıl bulundu yada ne zaman kullanılmaya başlandı bilemiyorum. Ama şunu söylebilirim ki dekorasyonunuzu tamamlayan yegane bir ürün. Halıları birkaç katagori başlığı altında toplamak mümkün. Örneğin; yün halılar,modern halılar,klasik halılar ,el dokumaları,otantik modeller ,makine halıları vs.. bu liste uzayıp gider. Birde ne modeli ne ipi önemli olmadan sadece rengi ile dikkat çeken halılar vardır ki biz bunlara ( en popüler olanı ) turkuaz halılar diyoruz.

    

Turkuaz gerçekten insana huzur veren bir renk olmasıyla birlikte yeni ve modern dekorasyonların en ilginç ve dikkat çeken detaylarından biri. Bu güzel rengin halı modelleri ile birleşmesi de ayrıca bir hoşluk olmuş doğrusu. Özellikle kahve tonları veya beyaz ağırlıklı dekorasyon tasarımlarında gerçekten göze hoş geliyor. Bu renklerle bütünleşiyor adeta. Turkuaz halıların bir diğer ilginç detayı ise sadece bildiğimiz klasik modellerde değil tüm seçeneklerde gayet hoş olması. Kimileri için zor bir renk gibi görünse de yani örneğin bir duvar boyasında turkuaz gerçekten iyi düşünüp karar verilmesi gereken bir renk olabilir.diğer yandan bir halı yada bir pike rengi gibi düşündüğünüzde daha akla yatkın olabiliyor. Halılarını değiştirmek isteyenler için bizden söylemesi turkuaz bir halı kullanabilirsiniz. Yenilikten korkmayın biraz değişiklik her zaman iyidir. Sadece halılarınızda değil evinizde herhangi bir obje yada mobilyayı değiştirebilirsiniz. Bu yılın rengi diye adlandırdığımız turkuaz rengini de göz ardı etmeyin.Turkuaz bir halıya cesaretiniz yoksa bile turkuaz bir obje alabilir evinizin atmosferini daha hoş ve değişik bir hale getirebilirsiniz. Mesela küçük bir öneri ile daha net açıklayalım. Hoş bir turkuaz halı açık renk perdeler ve kahvenin tonlarında fonlar kullanabilirsiniz. Ama bu sadece bir öneri daha farklı seçenekler için birkaç dekorasyon dergisi ve kataloglar size yardımcı olabilir. Örnek olarak resimlenmiş salon dekorasyon alternatifleri de fena bir fikir değil. Üstelik turkuaz halı ve turkuaz rengi sadece ev için düşündük . Oysa çeşitli yaşam alanları için de gayet çarpıcı ve hoş olacaktır.

Önceki İçerikTekli Koltuk Modelleri
Sonraki İçerikPerde Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.