TV Koltuğu Modelleri

Televizyon izleme oranının en yüksek ülkelerden bir tanesi maalesef Türkiye. Televizyon başında kalma süresi en yüksek olan ülkelerden bir tanesi de yine biziz. Özellikle akşam saatlerinde mesaiden sonra dizi veya film izlerken rahat etmek gün içerisinde hepimizin hayali olabiliyor. Dijiturk koltuğuyla birlikte evlerdeki yeri artan TV koltukları da bu hayali besleyen mobilyalar arasındaki yerini aldı. Tv koltuklarını berjerlerden ve tekli koltuklardan ayıran belli başlı özellikler var. Ayrıca tv koltuklarını da kendi aralarında tasarım açısından birbirinden ayıran özellikler mevcut.

Tv koltuğu tasarımlarımdan bir tanesi ayak kısmında ekstra mobilyanın bulunduğu tasarım modeli. Bu modeller için tekli koltuklardan biraz daha fazla yer gerek duyuluyor. Yani bu model için biraz daha geniş salonlara ihtiyaç var. Renk olarak çok fazla alternatifiniz mevcut, istediğiniz her rengi bulabilirsiniz muhtemelen. Yapı malzemesi olarak ise başta deri olmak üzere pamuk ve hasır gibi birçok kumaş da kullanılıyor. Deriler şık görünse de düşünüldüğü kadar rahat olmuyor. Eski ağırlıkları ise yok. Yani insanlar eskisi kadar tercih etmiyor. Tek parça bu tasarımlar demir kısmı yerden dilediğiniz kadar yükselebilen ya da alçalabilen mekanizmalara sahip modelleriyle de üretiliyor.

    

Bir diğer tasarımda ise tekli koltuk görünümü kullanılıyor. Bu modelleri çekyat gibi düşünebilirsiniz. Ayaklarınızı uzatmak için ayrılmış mobilya kısmı koltuğun altında bulunuyor. İstediğiniz zaman tv koltuğu istediğiniz zaman ise normal tekli koltuk olarak kullanabilirsiniz. Bu modellerde ilk modeldeki gibi çok fazla yere ihtiyaç olmuyor. Yine renk ve kumaş konusunda istediğiniz kadar seçeneğiniz var. Bu modellerde retro ve country tasarımların yanı sıra modern tasarımlar da üretiliyor.

Tek kişilik tv koltuklarının yanı sıra çift kişilik olanları da satışa sunuluyor. Bu modeller normal iki kişilik bir koltuk tarzında oluyor ve ayaklarınızı uzatmanız için olan kısım açılıp kapanabiliyor. Çoğunlukla deri üretilen çift kişilik televizyon koltuklarının en güzel yanı kalabalığa elverişli olması. Tek kişiliklerle takım halinde de rahatlıkla bulabilirsiniz. Aynı şekilde L şeklindeki koltuklarda da tv koltuğu modifikasyonu bulunabiiliyor. Bunun için ilgili mağazaya sormanız yeterli olacaktır.

 

 

Bu yazı Mobilya, Salon kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.