Ütü Masaları

0
13885

İşte tam bir ev gereci ile karşınızdayız. Öyle ki ütü masası olmayan bir ev düşünemiyorum. İşte bir evin gerçekten ama gerçekten olmazsa olmazı ütü masaları. Ütü masaları ile ilgili sizi şaşırtacak haberler vereceğim. Hani bildiğimi standart portatif ütü masaları tarihe karışıyor. Şimdilerde bir birinden kaliteli seçenekler ile ilgili mağazalarda yerini aldı bile ütü masaları. Alışılmışın dışında daha modern ve kullanışlı olan bu yeni modeller gerçekten ihtiyacı karşılar nitelikte. İyi bir ütü masası nasıl olmalıdır ? sorusunu cevaplayalım öncelikle.Tabii ki süngeri kalın ve yüzeyin mümkün olduğunca dolgun olması gerekiyor. Çünkü süngeri ince ütü masaları son derece rahatsız edicidir ki iyi bir ütü yapmanızı da engeller. Bunun dışında bir de sağlam olmalıdır kapanıp açılan portatif bir ütü masası ise ayakları ve kapama kilit sistemi sağlam olmalıdır. Kısaca kaliteli olmayan bir ütü masasının önce kilit sistemi bozulur daha sonra da kılıfı ve süngeri çıkar. Düşünsenize tamda ütünün en can alıcı yerinde inanın bundan daha sinir bozucu bir şey olamaz.İşte biz bu tatsız olayı yaşamamak için ne olursa olsun tabii ki önce bütçemize göre fakat mümkün olduğunca kaliteli bir ütü masası tercih ediyoruz.

    

Yazımızın başında yeni modellerden bahsetmiştik. Ütü masalarında üretilen yeni modellerde ağırlık raflı ve dolaplı modeller. Özellikle raflı ve dolaplı modeller en çok beğenilenler arasında .Raflı modellerde kullanılan çekmecelerin bazılarının daha büyük olması çamaşır sepeti kavası katmakta. Ütü yaparken size gerekli olan her şeyi bir arada bulundurabilmeniz için tasarlanmış adeta. Ütülenecek çamaşırları ütü masasının sepetine koyuyorsunuz bir yandan da ütülediğiniz çamaşırları koyabileceğiniz raflar ve askılar. Bu kadar pratik aksesuarın yanı sıra ütülerin kullanımın  da yaşanan bir diğer sıkıntı ise ütü kablolarının kısa olması nedeniyle sürekli bir yer bulma çabası. Bu durum ütü masası üreticilerinin de dikkatini çekmiş olmalı ki bu soruna da şöyle bir çözüm bulunmuş. Ütü masalarında yer alan priz ve ilave kablo ile ütü yaparken hareket kolaylığı sağlanmış.Ee hanımlar daha ne olsun. Çeşitli büyüklüklerde ,renk renk model ve kılıfları var. Fiyatları da son derece uygun.Geriye beğenip sipariş vermek kalıyor.

 

Önceki İçerikŞamdan Modelleri
Sonraki İçerikTekli Koltuk Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.