TwitterFacebookGoogle

Ütü Modelleri

Elektrikli ev gereçleri arasında bulunan ütülerin hayatımızdaki önemi tartışılmaz elbette. Hemen her şeyin daha bir özenildiği ve değişime uğradığı şu dönemde yeni model ütüler de dikkat çekiyor. Eski buharlı ütüleri hatırlayanlarınız vardır. Ağır görüntüsü ile iyi iş görüyordu fakat kaldırmak da gerçekten güç gerektiriyordu. Şimdiki hanımların daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Birbirinden güzel ütü modellerinin ve renklerinin yanı sıra özellikleri ile de gerçekten hayatı kolaylaştırıyor ütüler. Ütü modelleri bir çok boyda ve özellikte sunuluyor alıcıya. Geneli kablolu olan ütülerin kablosuz modelleri ise en yeni çıkan modelleri arasında. Bir çok firmanın ütü modeli olduğunu belirtelim piyasada. Fakat bazı firmalar ütü modelleri ve elektrikli ürünler arasında kalitesini de gözler önüne seriyor. İyi bir ütü almak için dikkat edilmesi gereken unsurlara şöyle bir göz atalım. Öncelikle hafif olması ütüyü kolaylaştır. Zaten güç sarfiyatı gerektiren ütü çok ağır ise kol daha fazla yorulur ve kol, sırt ve boyun ağrılarına neden olur. Bu nedenle ütü tercihi yaparken hafif de olmasına dikkat edin.

    

 

 

Yukarıda sizlere ütü modellerinden oluşan görseller hazırladık. Bu görseller arasında kablolu, kablosuz ve altında büyük bir mekanizması olan son model ütüler göreceksiniz. Daha öncesinde de söylediğimiz gibi ütü alternatifi oldukça fazla. Özelliklerine göre ayrılan ütülerin her tür kumaşa uygun bir taban yapısı da olması gerekiyor. Zaten geneli böyle üretilse de bazı ütü tabanları kumaşı daha iyi açmaktadır. Teflon tabanlar ve çelik tabanlar olukça geliştirilmiştir bu konuda. Ütülerin tabana kumaş yapışması veya bir şekilde kirlenmesi sonucu bozulan tabanlar için ayrıca taban temizleyiciler bulunmaktadır. Ütünün tabanı bozulursa hem iyi ütülemez hem de ütülenen kumaşın parlaması gibi hoş olmayan etkileri olur. Ütünün programı ve ağırlığı kadar tabanın da önemi çok büyüktür. Alacağınız ütü modeli iyi kalite bir ürün olursa zaten uzun süre kullanılan ütünün ömrü daha da uzayacak ve başınızı ağrıtmayacaktır.

 

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat