Ana Sayfa Dekorasyon Uyku Setleri

Uyku Setleri

0
Uyku Setleri

Yatak odası dekorasyonunun en önemli kısmını yataklar oluşturur. Odanın dekorasyon tarzı hakkında da fikir veren yatakların mobilyalarından takım aksesuarlarına kadar her detay özenle seçilmelidir. Uyku setleri genel olarak bir yorgan, bir çarşaf, iki yastık kılıfı ve bir yorgan çarşafından oluşuyor. Tabii ki bazı markalar baza fırfırı gibi aksesuarların da olduğu setleri satışa sunabiliyor. Uyku setlerinin tek kişilik, çift kişilik ve bebek beşiği boyutları olmak üzere 3 boy seçeneği oluyor. Yani yatak odanız için alabileceğiniz gibi çocuk odalarında ya da tek kişilik misafir odalarında da tercih  edebilirsiniz. Modellerde ise mobilyanın türü ve odanın dekorasyonuna göre değişen çok fazla alternatif var.

Uyku Setleri

Hem sade hem şık bir dekorasyon isteyenler için yukarıdaki gibi çiçekli beyaz uyku setlerini tavsiye ederim. Hem tek kişilikte hem çift kişilikte rahatlıkla bulabilirsiniz.

Uyku Setleri

Açık renk duvar rengi sahip yatak odalarında koyu renk uyku setleri modern bir hava yaratır. Diğer mobilyalar ile bu bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Uyku Setleri

Çocuklarınızın hobilerine ve zevklerine göre uyku setlerini de rahatlıkla bulabilirsiniz. Uyku setinin içindeki renkleri hafif olarak odaya da uygulayabilirsiniz.

Uyku Setleri

Hem renkli hem desenli bir model istiyorsanız pudra tonlarında bir uyku seti tam size göre olacaktır. Böylece çok karışık bir görüntü oluşmasını da engellemiş olursunuz.

Uyku Setleri

Çocuk odalarında renkli uyku setlerini kullanmak istiyorsanız sade renkleri diğer mobilyalarda ve duvarlarda tercih etmenizi öneririm.

Uyku Setleri

Düz siyah uyku seti istemeyenler ama siyahı sevenler için yukarıdaki gibi desenli ya da çizgili uyku seti modelleri de en çok tercih edilen modeller arasındadır.

    

Uyku Setleri

Hello Kitty özellikle kız çocukları tarafından çok sevilir. Erkek çocuklar için ise Örümcek Adam ya da Arabalar gibi temaların olduğu uyku setleri çok satılıyor.

Uyku Setleri

Taraftarı olunan takımın uyku setleri genellikle tek kişilik yataklarda tercih edilir ancak aynı takımın mensubu bir çift için de yatak odasında rahatlıkla kullanılabilir.

Uyku Setleri

Yuvarlak yataklar için de uyku setleri bulabilirsiniz. Her yerde bulamasanız da özellikle büyük markalarda rahatlıkla bulunabilir.

Uyku Setleri

Klasik dekorasyonları sevenler için buna uygun uyku setleri de satışa sunuluyor. Yukarıda bunun çok şık bir örneğini görüyorsunuz.

Uyku Setleri

Yukarıdaki gibi şık işleme ve motiflerin olduğu sade tasarım uyku setlerini tercih edebilirsiniz.

Uyku Setleri

Minimalist mobilyalarda sade ve modern uyku seti isteyenler için aynı rengin farklı tonları olan yukarıdaki gibi uyku setlerini öneririm.

Uyku Setleri

Farklı tasarımlar odaya tarz katabilir. Yukarıdaki ahtapot deseni gibi desenler bunun için güzel örneklerdir.

Uyku Setleri

Hem klasik hem modern tasarımları bulmak oldukça zor. Böyle bir şey istiyorsanız yukarıdaki gibi çizgiler ve farklı renklerin olduğu modellere göz atabilirsiniz.

Uyku Setleri

Zıt renkli tasarımlar modern dekorasyonlarda özellikle tercih edilir. Çizgiler de yine en çok tercih edilenlerden.

Önceki İçerik Okuma Köşesi
Sonraki İçerik Havuzlu Villa Tasarımları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.