Vazo Modelleri

0
6099

Ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonu hiç aksesuarsız olur mu, elbet olmaz. Dekorasyonu güzelleştiren bu aksesuarlar arasında vazolar da var. Birbirinden güzel vazo modelleri kimi zaman bir büfe üzerinde kimi zaman bir masa üzerinde yeri alıyor. Vazo modelleri iki şekilde kullanılıyor. Bunlardan biri canlı çiçekler için kullanılırken diğeri ise sadece çiçeksiz yani aksesuar amaçlı. Dolayısıyla modelleri de kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyor. Çiçek için kullanacağınız vazo modellerinin ağız kısımları daha genişçe oluyor. Çiçeğin rahat içine konabilmesi ve daha kolay şekil verebilmek için tercih ediliyor bu özellik. Ağzı geniş olan fakat model olarak birbirinden çok farklı ürünler bulabilirsiniz. Vazolar daha çok seramik ve cam kullanılarak imal ediliyor. Seramiklerde renk ve desen sıkıntısı yok. Cam modellerde de aynı durum söz konusu. Mat, parlak, renkli, şeffaf, yaldızlı, desenli, desensiz, yuvarlak, uzun, kısa derken çok geniş bir ürün yelpazesi ortaya çıkıyor. Aşağıda verdiğimiz görsellerden de ne kadar çok model olduğu dikkatinizi çekecek.

    

 

 

Vazo modellerinde fiyat aralığı da biraz farklı. Bu tamamen sizin zevkinize ve araştırmanıza bağlı. Çok iyi bir vazoyu çok uyguna da alabilir çok pahalıya da alabilirsiniz. Ama bizim tavsiyemiz daha sade modellerden yana. Çiçek için kullanacaksanız çok şatafatlı bir tercih yapmanıza gerek yok. Özellikle seramik ve cam vazoların çok değişik tasarımları var. Ayrıca çiçeğin de görsel olarak göze hoş geldiğini düşünürseniz. Zaten o sadeliği bu kombinasyon ile hareketlendirmiş olacaksınız. Fakat sadece dekoratif olarak çiçeksiz kullanacaksanız kesinlikle çok önemli modeli, deseni ve rengi. Tek başına bir görsel obje olacağından diğer ürün ve aksesuarlar ile de bir uyum oluşturulmalıdır. Beyaz uzun vazolar çiçekli kullanımda adeta ışıldıyor. Hem sade hem de şıklığı bir arada yakalayabilirsiniz beyaz vazo modelleri ile. Dekoratif seçeneklerde ise desenli ve farklı şekillerde üretilen tasarım vazolar daha şık. Vazo modellerini sadece tek değil bir kaç farklı aksesuar ile kombin ederek de kullanabilirsiniz. Örneğin çevresine koyacağınız bir çerçeve veya minik bir biblo daha da hoş görünecektir.

 

 

Önceki İçerikSinema Sistemi
Sonraki İçerikDekorasyonda Sarmaşık
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.