Yapışkanlı Folyo

0
16509

Hemen her şeyi değiştirmek mümkün bu hayatta. Sadece istemek ve doğru ürünü kullanmanız yeterli. Evinizde yada ofisinizde eskiyen bir çok eşya olabilir. Her zaman yeni bir ürün alama imkanı bulamayabilirsiniz. Malum hayat çok pahalı. Fakat yenilemek hiç de zor değil. Bir çok kişinin adını bile bilmediği yapışkanlı folyolardan bahsedeceğiz bugün. Yapışkanlı folyo nedir öncelikle bu tanımı biraz açalım. Bu farklı bir malzemeden üretilen orta kalınlıkta yüzeyi desenli yada desensiz olmak üzere ayrılan dekoratif amaçlı bir ürün. Hemen her eşyaya rahatlıkla kullanabileceğiniz yapışkanlı folyolar su geçirmez. Örneğin mutfak dolaplarınız çok eskidi yenilmek içinde uygun bir bütçeniz yok. Yapışkanlı folyo kullanarak hem yeni bir mutfak dolabına hem de şık bir mutfağa kavuşabilirsiniz. İlgili mağazalarda bulabileceğiniz yapışkanlı folyonun renk ve desen seçeneği de oldukça fazla. Genel kullanım alanlarına şöyle bir bakarsak daha çok mutfak dolapları, şifonyerler, masalar, dolaplar, sehpalar, tepsiler, çeşitli kutular olmak üzere bir sürü ürüne rahatlıkla uygulanabiliyor.

 

 

    

Yukarıda verdiğimiz görsellerde yapışkanlı folyolar ile kaplanmış ürünlerin resimlerine yer verdik. Bu görseller sizlere nerelerde kullanabileceğiniz hakkında fikir verebilir. Yapışkanlı folyolar nasıl uygulanır şimdi birazda bunu anlatmak istiyoruz. Bu uygulama için size gerekli malzemeler ise şöyle; folyo, makas, metre ve bir spatula. İlgili mağazalardan aldığınız ve uygulayacağınız yere ve eşyaya uygun yapışkanlı folyoyu düz bir zeminde açın. Uygulamak istediğiniz alanı ölçün ve bu ölülerde folyoyu kesin. Sonra folyonun bir ucunu açın ve uygulamak istediğiniz yere yukarıdan başlamak suretiyle yapıştırın. Yavaş yavaş açarak yapıştırma işlemine devam edin. Folyoyu yapıştırırken arasında hava kabarcığı kalmamasına ayrıca özen gösterin. Hava kabarcığını engellemek için yavaş hareket edebilir ve elinizle sıvazlayarak daha muntazam bir şekilde yapışmasını sağlayabilirsiniz. Hava kabarcığını önlemenin bir diğer seçeneği de spatula kullanmaktır. Yapıştırma işlemini tamamladıktan sonra bir diğer ürüne geçerek yapıştırmaya devam edin. Bu işlemin sonunda çok hoş aksesuarlar ve mobilyalar elde edebilirsiniz. Sıkıldığınız dekorasyonunuzu çok küçük bir maliyetle değiştirebilirsiniz. Yapışkanlı folyo eski eşyalarınızı yeniler daha uzun kullanmanıza yardımcı olur.

 

Önceki İçerikYatak Örtüleri
Sonraki İçerikTek Kişilik Yatak Örtüsü
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.