Yatak Başlıkları

0
8423

Bir yatağın en önemli detaylarından biridir yatak başlıkları. Yatak çevresi ile bütün üretilen modelleri olduğu gibi daha farklı modelleri de vardır. Yatak çevresi ile bütün yatak başlıkları bir kasayı andırır. Yatak çevresini saran bu modeller birçok malzeme ile üretilmektedir. Ağaç modeller bu tarz modeller arasında en fazla göze çarpanlar arasındadır. Ağaç yatak başlıkları sade ve düz imal edildiği gibi üzerinde bir kumaş ile kombin edilerek de sunulmaktadır.Ağaç yatak başlıklarında birçok model vardır. Bizim en beğendiklerimiz arasında el işçiliği fazla olan modeller var. Bu modeller farklı işlenmiş oyma desenle ile kimi zaman bir tabloyu kimi zaman da bir çerçeveyi andırmaktadır. Ağaç oyma modellerin kumaş ile kombin edilen seçenekleri de gayet hoş. Üstelik kumaş ile yapılan başlıklarda renk seçeneği de artıyor.

 

 

    

Bu kumaş başlıkların yapımında bildiğimiz kumaşların dışında bir kumaş çeşidi kullanılıyor. Silinebilen ve leke tutmayan bu özel kumaşlar yatak başlıklarında da son derece albenili görünüyor. Dekoratif açıdan çok önemli olan yatak başlıkları aynı zamanda kişinin duvara temasını da ortadan kaldırıyor. Dekoratif özelliğinin yanı sıra olası bir kazaya da engel oluyor aslında. Yatak başlıklarının üretildiği bir diğer malzeme de ferforje başlıklar. Ferforje başlıklar hem yatak başı hem de ayak ucu olmak üzere genelde iki parçalı olarak üretiliyor. Ahşap modellerde olduğu gibi yatak kasası görünümünde olan bu başlıklar aslında kenarsız olarak kullanılıyor. Yatak altında bulunan bazaya veya yatak kasasına monte edilerek kullanılan bu yatak başlıkları çok modern ve şık duruyor. Gri, beyaz gibi renk seçenekleri olan ferforje yatak başlıkları arzuya göre daha farklı renklerde de bulunabiliyor. Tekli olarak satılan yatak başlıklarında yine ferforje modelleri görmek mümkün. Yatak ile takım olarak veya ayrı satılan yatak başlıklarını ilgili satış noktalarında bulabilirsiniz. Tasarım yatak başlıkları ile yatak odalarında bir fark yaratabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz görseller bu konuda sizlere fikir verebilir.

 

Önceki İçerikDeterjan Kutusu
Sonraki İçerikÇocuk Kitaplığı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.