Ana Sayfa Dekorasyon Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

0
Yatak Odası Aydınlatma Fikirleri

 

Aydınlatma konusunda çok fazla farklı alternatiflerimiz var. Ancak avizeler dışında hemen hiçbiri evlerde kullanılamıyor. Yatak odalarında ise loş ışık ya da farklı bir aydınlatma isteyenlerin birçoğu bu aksesuarları tercih edebiliyor. Işık yoğunluğu, rengi ya da dağılımına göre birbirinden farklı birçok aydınlatma seçeneği var. Bunlar tercih edilirken tabii ki dekoratif bir görüntü sergiliyor olmaları da bir seçim kriteri. Bunun dışında odanın genişliği ya da kullanılan mobilyalar da seçimde etkin rol oynuyor.

Kullanım sıklığına göre başlayacak olursak ilk sırayı hala avizeler alıyor. Avizelerde ise farklı seçenekler gündemde. Sarkıt avizelerden başlayalım. Sarkıt avizeler evin her yerinde olduğu gibi yatak odasında da çok şık duruyor. Bir tane kullanabileceğiniz gibi hoş bir görüntü oluşması açısından birden fazla da tercih edebilirsiniz. Çok farklı dekoratif şekillerde ve desenlerde sarkıt avizeler bulmanız mümkün. Avizelerde ikinci seçenek klasik modeller. Klasik avize modelleri güzel bir yatak odası dekorasyonu ile rahatlıkla kullanılabilirler. Bunu sağlamak için mobilyaları ve aksesuarları göz önünde bulundurmanız yeterlidir.

    

Abajurlar yatak odalarında sıkça tercih edilen aydınlatma aksesuarlarındandır. Ancak birincil aydınlatma olarak çok tercih edilmiyor. Yine de birincil aydınlatma olarak tercih edilen yatak odaları loş ve göz yormayan bir ışığa sahip olduğundan kullananlarda şikâyet edenleri kolay kolay bulamazsınız. Lambaderler de yine az ışık ve modern bir görüntü isteyenler için farklı modellerde üretilen aydınlatma aksesuarlarıdır. Hem modern hem klasik birçok farklı lambader modelini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Aplikler yatak odalarına derinlik katan aydınlatma aksesuarlarıdır. Hem loş ışık hem derin bir görüntü isteyenler aplikleri tercih edebilirler. Apliklerde uzun çok ışık yayan modeller bulabileceğiniz gibi küçük duvara monte modeller de bulabilirsiniz. Spotlar yine odaya derinlik katan aydınlatma aksesuarlarındandır. Son zamanda kullanım sıklığı artmaya başladı. Bazı duvar panelleri ya da asma tavan modelleri spot ışıklandırma kullanılarak üretiliyor ve aydınlatma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Bütün bu alternatifleri tek tek kullanabileceğiniz gibi aynı anda birden fazla farklı aksesuarı da bir arada kullanabilirsiniz. En çok kombinlenenlerin başında avize ve abajurlar geliyor. Bu iki aydınlatma aksesuarı aynı anda sıklıkla kullanılıyor. Bunun dışında size uygun gelen herhangi iki aksesuarı da aynı anda aydınlatma için kullanabilirsiniz.

Önceki İçerik Banyo Lavabo Modelleri
Sonraki İçerik El Yapımı Dekorasyon Ürünler
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.