Yatak Örtüleri

0
7657

Evin en özel alanlarından biri yatak odalarıdır. Yatak odalarına daha bir özenilir. Dekorasyonu olsun mobilyaları,perdeleri,halıları hep bir uyum içindedir. Gün içindeki yoğun tempodan sonra insanın dinlenebildiği yer elbette yataklarımız dır.Bu özel alanın nevresimleri de özel olur yatak örtüleri de.Yatak örtüsü nevresim üzerine serilen örtüye denir.Bu örtüler takım halinde yada tek ürünler olarak satılır.Takım satılan yatak örtüleri içinde yatak üstüne kullanılan dekoratif yastıklar için kılıflar bulunur.İşte bu takımlar toplam üç parça ve ya modeline göre beş parçaya kadar çıkabilir.Yatak örtülerinde kullanılan kumaşlar farklı farklıdır. Örneğin saten ve organze en fazla kullanılan yatak örtüsü kumaşları arasında yer almaktadır.Bu yılın en popüler olan yatak örtüsü modellerine ilişkin görsellere aşağıda yer verdik . Bu görsellerden faydalanarak fikir sahibi olabilirsiniz.

 

 

    

Yatak örtüsü modellerinde tekli satış ve üretim olduğunu söylemiştik .Tek satılan bu ürünler daha sade ve kendinden desenli veya dikim esnasında verilen desenli kumaşlardan üretilir. Bu modellerde oldukça kullanışlıdır. Gösterişli modelleri sevmeyenler için de oldukça uygun bir seçenektir. Sade ve gösterişsiz dediğimiz bu tarz yatak örtüleri üzerinde herhangi bir pul veya ilave aksesuarlar içermediğinden bu tarz modellerde kullanılan kumaşın rengi ve kalitesi ayrıca önemlidir. Bazı yatak örtüsü takımlarında özel ürünler diyoruz biz bu modellere ki içeriğinde cibinliği ve perdesi de bulunmaktadır.Bu geniş kapsamlı takımlar oldukça özel desenler ve kumaşlar kullanılarak hazırlanır. Bu takımların yastık kılıfları iki adet dikdörtgen yastıktan ve bir adet minik kare veya yuvarlak yastıklara uygun kılıflar dır.Yatak örtülerinin boyları son derece uzun ve geniştir. Ebatının bu denli büyük olmasının nedeni yatağın etrafının tamamen kapatılması gereğindendir.Bu sene yatak örtülerine bakıldığında abartılı modellerin yerini daha sade modern ürünlerin aldığı görülmekte.Renk seçimi de daha pastel tonlarda üretilmiş. Bu renkler somon,beyaz,krem,pembe,açık gri, bej, gül kurusu ve çok açık yeşil ve mavi olarak öne çıkıyor.Yatak örtülerin yatakların ve yatak odalarının süsü ve dekorasyonu tamamlayan unsurlardan biri.Bu nedenle bir uyumda gerekiyor. Yatak örtüsü seçilirken yatak odası mobilyasını da düşünerek almak doğru alışveriş için gerekli.

 

Önceki İçerikŞifonyer Modelleri
Sonraki İçerikYapışkanlı Folyo
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.