Yolluk Modelleri

0
10401

Halıların son yıllarda olan değişimi ile ilgili bir yazımız olmuştu. İşte o değişimin yaşandığı yolluk modellerinden bahsedelim biraz da. Yollukların kullanım alanları malum holler ve merdivenler olarak belirleniyor. Fakat gerekli herhangi bir alan içinde rahatlıkla kullanılabiliyor. İnce ve uzun görünümü ile daha bir farklı duran yolluklar son zamanlar model ve üretim olarak değişimler gösteriyor. Renkleri ve desenleri daha doğal duran yolluk modellerinde renk alternatifi de oldukça fazla. Yolluk modellerinde artık uzunluk sıkıntısı yok, istediğiniz ölçülerde kestirebileceğiniz modeller var. İhtiyacınız olan alanı ölçmeniz ve modeli beğenmeniz yeterli. Yoluk fiyatları halı fiyatlarına göre daha uygun . Bir çok ilgili firma ödeme kolaylığı da sağlıyor. Yolluk modellerinin en çok tercih edildiği ve kullanıldığı holler diğer odalarda kullanılan halı modelleri ile uyum içerisinde olması gerekmiyor. Fakat hol ve oda açık olarak birbirine bağlantılı bir durum içerinde ise aynı olmasa da bir uyum gerekmiyor değil.

    

 

 

Yolluk modelleri ile ilgili çok şık dekorasyonlar bulduk sizlere. Yukarıda verdiğimiz görsellerden bu konuda faydalanabilirsiniz. Özellikle merdivenlerde kullanılan yolluk modellerinde gerçekten çok hoş dekorasyon fikirleri yaratılmış. Yollukların merdiven ile uyumu için bütün kaplama halı modelleri de tercih edilmektedir. Halıflex adı altında toplanan bu halılar tam bir yer kaplaması olarak karşımıza çıkıyor. Şayet evinizde bu tarz bir yer kaplaması istiyorsanız bu konuda ilgili firmalardan yardım almalısınız. Bir ekip işi olan bu uygulama sonrasında size sadece beğenmek ve izlemek kalıyor.

Fiyatlarının çok yüksek olmadığını daha önce de belirtiğimiz yolluk modellerini parça almanız da mümkün. Standart ölçülerde alıcıya sunulan bu yolluklardaki seçenekler de gayet güzel. Yolluk modellerinde dikkat edilmesi gereken nokta ise dokuması ve alt tabanı. Evinizin zeminine uygun bir yolluk modeli tercih etmelisiniz. Evinizin zemini şayet kayıyorsa tabanı buna uygun yolluk modellerinden almanız olası bir kazayı da engelleyecektir. Özellikle merdivenler için kullanılacak yolluklara ayrıca önem verilmelidir.

Önceki İçerikAhşap Yataklar
Sonraki İçerikSineklik Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.