Kitap Tutucu Modelleri

0
5348

Çok klişedir ama doğrudur; kitaplar en iyi dostlardır. Hem dinler, hem kendinizden bir şeyler bulur, hem de kendinizden bir şeyler katarsınız. Hal böyleyken, bütün detayların düşünüldüğü evlerde kitapları da dekorasyonun bir parçası haline getirmemek olmaz. Büyük kütüphanelere ayıracak yeri olmayanlar kapalı dolaplarda kitaplarını saklayabiliyor. Sürekli göz önünde olmasını isteyenler için ise kitap tutucular en şık ve şirin dekorasyon ürünlerinden. Evin hemen hemen her alanında rahatlıkla bir kitap tutucu kullanabilirsiniz. Ve bu kitap tutucuları rahatlıkla zevklerinize uygun tema ve tasarımlarda bulabilirsiniz. Çocuk odaları, salonlar, oturma odaları, okuma köşeleri ve hatta yatak odalarında kitap tutucu modellerini konumlandırabilirsiniz.

Kitap tutucularda aklınıza gelebilecek hemen hemen bütün yapı malzemeleri kullanılabiliyor. Ahşap olanlar ile başlayalım. Ahşap kitap tutucular diğer modellerde olduğu gibi neredeyse bütün tasarımlara sahip. Hayvan figürleri, dekoratif şekiller, karakterler gibi birçok temanın uygulandığı kitap tutucu modellerini bulmanız mümkün. İki parçadan oluşan kitap tutucuları ahşaptan istediğiniz bir tasarımda siz de yaptırabilirsiniz. Eskitme ya da parlatma uygulatarak kafanızdaki temayı kitap tutucu haline getirebilirsiniz. Aynı şekilde boyama da yapabilir ya da yaptırabilirsiniz.

    

Metal ve ferforje kitap tutucularda da çok fazla tasarım var. Bu modeller çoğunlukla modern bir kitap tutucu isteyenler tarafından tercih ediliyor. Şekillerde ise yine hayvan figürleri, karakterler ve dekoratif şekilleri bulmak oldukça kolay. Harfli kitap tutucular da yine çok tercih edilen modeller arasında. İki baş harfini bulabilir ya da isimli olanlarını temin edebilirsiniz.

İki parça olan kitap tutucular parçaların birbirini tamamladığı modellerde çok daha şık duruyor. Bütün bir görüntüyü iki parçaya bölüp, araya kitaplar koyduğunuzu düşünün. Oldukça güzel görünüyorlar. Satın almak istemeyenler kendi kitap tutucularını da yapabilirler. İstediğiniz yapı malzemesini kullanabilirsiniz. Her iki parçada da kitapların yaslanacağı düz bir zemin olmasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Süsleme ve tema oluşturma sizin hayal gücünüze kalmış. Süslemede boncuklar taşlar ve elinizde var olan biblolardan da faydalanabilirsiniz. Fikir vermesi açısından yukarıdaki kitap tutucu görsellerine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Önceki İçerikLüks Yat Dekorasyonları
Sonraki İçerikŞaraplık Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.