Şaraplık Modelleri

Normal cam şişeli içecekler için de kullanılan şaraplık modelleri bir mahzen alanı olmayanlar için oldukça şık ve dekoratif alternatiflerdir. Birçok farklı yapı malzemesi şaraplık modellerinin yapımında kullanılıyor. Ahşap, ferforje ve metal bu yapı malzemelerinin başında geliyor. Çok farklı tasarımlar isteyenler ise çok daha farklı malzemeleri şaraplık yapmak ya da yaptırmak için kullanabiliyorlar. Şaraplık modellerinde model seçilirken karar aşamasında ilk yol ayrımı sabitlenip sabitlenmemesi konusunda oluyor. Bir duvara sabitleyeceği bir şaraplık isteyenler için birçok farklı model mevcut. Aynı şekilde masa üstünde ya da yerde kullanmak isteyenler için de birinden farklı tasarımları bulmak oldukça kolay.

    

Duvara monte modellerde ahşap, metal veya ferforjeden yapılmış şaraplıklarda çok farklı renkler de kullanılıyor. Zevkinize ya da düşündüğünüz odadaki renklere göre bir renk seçebilirsiniz. Çoğunlukla çok alacalı bulacalı renkler tercih edilmiyor. Beyaz, siyah ve ahşap tonları en sık tercih edilen şaraplık renkleri oluyor. Tasarımlarına gelince su dalgası gibi modeller en çok rastlanan modellerden. Şaraplıkların tutacak kısmına göre modeller şekilleniyor. Şarap şişesini altından kavrayan duvara monte şaraplıklar Daha geniş ve büyük modeller oluyor. Şarap şişesini ağız kısmından tutacak olan duvara monte şaraplıklar ise daha dekoratif modeller oluyor. Duvara monte kadeh şeklinde şaraplıklar da görüntü açısından oldukça şık oluyorlar.

Portatif yani taşınabilir şaraplık modellerinde tasarım açısından seçenekler çok fazla. Masa ya da tezgâh üstü için tasarlanan şaraplık modelleri bisiklet, kalp, kadeh gibi şekillerde olabiliyor. Renk ve desen açısından da yine alternatifler oldukça fazla. Ancak bu şaraplık modelleri çok fazla sayıdaki şarap şişeleri için uygun olmuyor. Çok fazla şişe için duvara monte şaraplık modellerini tercih edebilirsiniz. Başka bir alternatif ise Yerde sabit durabilen uzun ve çok gözlü şaraplık modelleridir. Görsellerde de görebileceğiniz gibi bu modeller çok fazla şişe için çok daha uygun oluyorlar. Çok düz modeller istemeyenler için dekoratif şaraplık modelleri de var. Satılan modelleri beğenmezseniz yapı malzemesine ve modele karar verdikten sonra kendinizde duvara monte ya da portatif bir şaraplık yaptırabilirsiniz. Maliyeti de çok fazla olmayacaktır.

Bu yazı Genel kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.